Lornetki, czyli jak podglądać ptaki…

Nagrodami w naszym konkursie fotograficznym były lornetki marki NIKON, które mamy nadzieję zachęcą laureatów do dalszych obserwacji skrzydlatych.
Nikon - lornetki

Wszystkie przedstawione modele lornetek są lekkie, wodoszczelne i hermetyczne. Odporne na zaparowanie i zakurzenie optyki. 

ACTION EX 10×50 oferuje kontrastowe obrazy o dużej jasności, także po zmierzchu i w nocy. Dzięki znacznemu rozsunięciu obiektywów, nawet podczas obserwacji ptaków z dużej odległości, zapewnia doskonały efekt trójwymiarowy (3D). Wygodne, regulowane muszle oczne oraz specjalna budowa okularów sprawiają, że obserwacja tym modelem jest komfortowa dla osób noszących okulary. Efekt 3D daje szansę na wypatrzenie ciekawych obrazów.

PROSTAFF 7s 10×30 potwierdza regułę, że „mały może więcej”. Tę małą i lekką lornetkę z powodzeniem można zabierać na całodniowe wypady za miasto. Zmieści się nawet w małym plecaku. Spore powiększenie, wynoszące 10x, pozwala na studiowanie upierzenia ptactwa oraz ułatwia wypatrzenie w gęstych koronach drzew np. ptasich gniazd, czy wiosennych zalotów.

PROSTAFF 7s 8×42 jest jedną z bardziej uniwersalnych lornetek przyrodniczych. Optymalna kombinacja powiększenia i średnicy obiektywów sprawia, że lornetkę tę z powodzeniem można używać nie tylko podczas dnia, ale także przed świtem, po zmierzchu oraz w gęstym, ciemnym lesie. Obiektywy lornetki na stałe osłonięte są łatwymi w czyszczeniu filtrami ochronnymi, dzięki czemu można bez obaw używać jej podczas złej pogody. Dzięki odpowiednio dobranej długości, lornetka dobrze leży w ręku nawet gdy nosimy rękawiczki, a precyzyjnie działające pokrętło umożliwia szybkie ustawienie ostrości.