03.12 – Pomoc ptakom: zagrożenia ze strony człowieka.

fot-aleksandrakrawiecBirdLife International – międzynarodowa organizacja, której celem jest ochrona ptaków oraz ich siedlisk – szacuje, że na świecie zagrożonych jest ponad 1200 gatunków ptaków. Największym zagrożeniem jest ubożenie i utrata siedlisk przyrodniczych, spowodowana działalnością człowieka, ale też zanieczyszczenia środowiska (np. stosowanie pestycydów), niszczenie miejsc lęgowych oraz zmiany klimatyczne.

Na spotkaniu Marcin Siuchno opowie o zagrożeniach globalnych i tych z najbliższego podwórka. Kiedy dowiemy się co zagraża ptakom, będziemy mogli pomyśleć o tym jak, w naszej małej skali, możemy zapobiegać negatywnym czynnikom, działaniom, jak pomóc ptakom w naszej najbliższej okolicy.

FILM

pola-tetniace-okladkaZapraszamy też na film pt. „Pola tętniące życiem” Roberta Dróżdża, wydany przez Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian“. Tematem przewodnim filmu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrodniczego polskich terenów rolniczych, a także rolnictwa przyjaznego przyrodzie – sposobów gospodarowania, pozwalających na ocalenie cennej przyrody.

 

 

________________________________________________________________________________________

Data: 3.12.2016
WSTĘP WOLNY