24 stycznia 2016

Miejsce: klub Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58A, Warszawa, sala kinowa na I piętrze

 • Moja_rzeka_fot_D. adamkiewiczgodz. 15.00 – 15.30 (film)
  Moja rzeka – reżyseria Dorota Adamkiewicz, Joanna Łęska
  Bohaterowie filmu – dziennikarz i przyrodnik Adam Wajrak, artysta fotograf Piotr Malczewski, ornitolog Andrzej Kruszewicz, polarnik marek Kamiński – mówią o swych fascynacjach polskimi rzekami, tymi małymi z Puszczy Białowieskiej i dużymi jak Czarna Hańcza i Wisła. Są dla nich polem badań, obserwacji, twórczej inspiracji i śmiałych wypraw.
 • godz. 15.45 – 17.00 (wykład)
  Karmnik – ptasia jadłodajnia, ale też miejsce dla chorób
  Dlaczego nie przesadzać z chlebem? Dlaczego sól to śmierć dla ptaków? Dlaczego jest ważna systematyczność karmienia w karmnikach i czym grozi jej przerwanie? Agnieszka Czujkowska opowie o podstawowych chorobach rozprzestrzenianych w miejscach dokarmiania oraz o odkażaniu karmników.
 • Backyard_Jungle_Autumn_2_copyrigodz. 17.15 – 18.00 (film)
  Przydomowa dżungla – czas zbiorów – reżyseria Jan Haft
  Małe nornice robą sieć tuneli pod grządkami warzyw, nieśmiała łasica ukrywa się w stercie drewna. Pszczoły Mason dekorują swoje gniazdo w kolorowe płatki, a maleńkie mrówki tworzą związki z niektórymi z kwiatów. Ogród długo uosabiał raj, a wielu z nas czerpie wielką przyjemność w tworzeniu własnego rajskiego zakątka. Z pomocą natury, możemy kształtować świat urzekających zapachów i kolorów. Ale wiele stworzeń, które tu żyją pozostają niezauważone, wiodąc skryte i tajemnicze życie. Film ujawnia w niesamowitych detalach piękno i intymne chwile mieszkańców ogrodu. W zwolnionym tempie i fotografii poklatkowej naukowcy odkrywają mało znany świat.

  Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o e-mail z rezerwacją na konkretny dzień, na adres: kontakt@akcjalokalna.org