31 stycznia 2016

Miejsce: klub Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58A, Warszawa, sala kinowa na I piętrze

 • zwierzeta_muraw_0496godz. 15.00 – 15.40 (film)
  Zwierzęta muraw kserotermicznych – reżyseria i zdjęcia Bogusław Sępioł
  Opowieść o kserotermicznych murawach regionu świętokrzyskiego, w których żyją rzadkie gatunki zwierząt i owadów. Murawy kserotermiczne są u nas namiastką stepów. Spotykamy je w najsuchszych miejscach i wypalonych słońcem stromych krawędziach dolin rzecznych. Trzeba tyko wiedzieć czego szukać!
 • ŁukaszNowosadgodz. 15.50 – 17.00 (wykład)
  Łukasz Nowosad – sokolnik z Lotniska im Chopina – odwiedzi nas razem ze swoim nowym nabytkiem, czyli z młodym jastrzębiem harrisem (Parabuteo unicintus – myszołowiec rdzawoskrzydły). Opowie o swojej pracy na lotnisku i o sokolnictwie. Będą plotki i ploteczki ze świata drapoli, ale przede wszystkim mnóstwo wiedzy od pasjonata ptaków drapieżnych, od człowieka, który ptakom sprzedał swoje serce i duszę. Bo sokolnicy tak już mają. Jedni ludzie podobno sprzedają dusze diabłu, sokolnicy i ptasiarze swe dusze ptakom sprzedali. Właśnie takowych ludzi staramy się zapraszać na nasze spotkania w Ptasiej Akademii.
 • Z-biegiem-rzekigodz. 17.40 – 18.15 (film)
  Z biegiem rzeki – reżyseria  Bogusław Sępioł
  Opowieść o rzekach i łąkach województwa świętokrzyskiego, dokąd warszawiacy mogą łatwo i szybko dojechać. Zobaczymy rzadkie gatunki motyli, owady, wrażliwy na zmiany ekosystem podgórskich rzek z małżami i rybami. Odwiedzimy piaszczyste wiślane plaże z mewami i rybitwami.

  Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o e-mail z rezerwacją na konkretny dzień, na adres: kontakt@akcjalokalna.org